Презентація книги Володимира Мозоля “ОУН на теренах села Крупов’є”

11 червня в сільському клубі Крупового, відбулась презентація книги, дослідника визвольних змагань українського народу, жителя села Крупове, Володимира Мозоля «ОУН на теренах села Крупов’є, частина 1». Книга накладом 150 штук, вийшла за сприяння добродія Володимира Придюка, уродженця села Крупове. Праця створена на основі матеріалів (протоколів допиту кримінальних справ, доповідних, довідок, спецповідомлень) НКВС та МДБ, що зберігаються в ДАРО та УСБУ в Рівненській області, спогадах очевидців та учасників подій 1939-1955 років.

Автор розповів, що книга складається з трьох розділів, загальною кількістю 294 сторінки, з якої читач дізнається про структуру ОУН району (Службу Безпеки, станичних, господарчих), персональний склад боївок, що діяли в околицях Крупов’я (в роки війни Крупове відповідно до документів мало назву Крупов’є), свідченнями арештованих за допомогу чи співпрацю з визвольним рухом, донесеннями агентів та таємних інформаторів НКВС, хід бойових дій та операцій НКВС.

Відповідаючи на запитання присутніх, Володимир Мозоль пояснив, що його надихнула до історико-дослідницької діяльності «Лайдацька Гора» – місце між селами Кривиця та Мочулище, де в 1943-44 роках була криївка УПА, також автору цікаво було розібратись у історичних перипетіях, отримати інформацію з першоджерела і зробити власні висновки.Також дослідник розповів, що був здивований, надаючи інформацію про підпільників ОУН та вояків УПА їхнім нащадкам, коли останні навіть не знали про своїх родичів, які боролись за Українську державу.

Запропонував Володимир Мозоль на честь борців за волю України, уродженців Крупов’я встановити в селі пам’ятний знак, що було одноголосно підтримано!

Завершився захід патріотичними піснями у виконанні депутата райради, директора Дубровицького РБК Олександра Лавора та заступника голови Дубровицької райради Олександра Задорожного.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

Оставить комментарий