15-та сесія Дубровицької районної ради

8 вересня 2017 року, відбулась 15-та сесія Дубровицької райради, на яку прибули 29 депутатів із 34 обраних. Обравши лічильну комісію у складі Володимира Юзьківа, Наталії Яцути та Світлани Правник, депутати затвердили порядок денний, додавши звернення на підтримку Олександра Горбачова та знявши з розгляду питання передачі кінотеатру «Україна» з балансу відділу культури на баланс управління освіти, молоді та спорту Дубровицької РДА (хоча частина депутатів причетних до освіти голосувала проти). Подейкують, що контролювати голосування районних депутатів з важливих питань, прибули депутати з Рівненської обласної ради: Микола Лобчук, Діана Гордійчук та Геннадій Шевченко.

            По питанню розгляду депутатського запиту Наталії Яцути, доповідав перший заступник голови райдержадміністрації Микола Кохно, який повідомив, що в неділю та вихідні дні маршрутний автобус їздить і буде їздити надалі з Дубровиці в Залужжя.

            Завідувач КУ «Дубровицький районний методичний кабінет» Таборовець Тетяна Федорівна, звітувала про роботу установи. Слайди, фото та інші матеріали, які демонструвались з екрану проектора, не переконали заступника голови райради Олександра Задорожного, який зауважив, що інформація Тетяни Федорівни перегукується із поданим звітом Стасюк Ніни Іванівни, яка буде доповідати на наступній сесії, тому скадається враження що методкабінет дублює освітні функції і запитав, як існував методкабінет до того як став комунальним закладом. На що Тетяна Таборовець відповіла, що методкабінет існував, як структурний підрозділ відділу освіти, а в 2008 році відповідно до підзаконних актів КМУ було перепрофільовано методкабінети у комунальні установи. Проте, Тетяна Федорівна, наголосила, чи буде методкабінет комунальним закладом чи в структурі управління освіти, фінансуватиметься з районного бюджету. «Інформація методкабінету перегукуватиметься з інформацією Ніни Іванівни, адже методкабінет підпорядковується освіті» – додала Тетяна Федорівна. Олександр Задорожний навів приклад Володимирецького району де методкабінет «ліквідували» в 2014 році, проте начальник управління освіти, молоді та спорту Дубровицької РДА Стасюк Ніна Іванівна, висловила думку, що питання вивчення функціонування методкабінету, яке 2-м пунктом рішення пропонує заступник голови ради, не на часі, адже прийнято новий закон про освіту, необхідно його перечитати і тоді приймати рішення. Більшість депутатів дослухались до Ніні Іванівни і виключили другий пункт з рішення про звіт методкабінету.

            Голова комісії райради з правових питань, охорони здоров’я, материнства та дитинства, освіти, культури, соціальної політики, соціального захисту учасників АТО та членів їх сімей, депутатської діяльності Станіслав Миколайович Рожко, поінформував про роботу очолюваної ним комісії.

            Начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Валентин Андрійович Буткевич інформував про хід виконання районної програми «Ветеран», на що заступник голови ради Олександр Задорожний зауважив, – «святкові вогники на 15 лютого, 9 травня на які виділяються кошти районного бюджету, не доречно проводити, це низько вшаноувати ветеранів 100 грамами фронтовими, краще роздати по 100 гривень, адже в декого можливо і хліба нема за що купить, а на «вогник» всі не приїдуть». Валентин Андрійович заперечив, аргументувавши це рішенням учасників ветеранських організацій, які хочуть збиратись на такі заходи. Підтримав начальника соцзахисту району і депутат ради Юрій Лосік.

            Не заслуховуючи доповідь начальника відділу культури і туризму Дубровицької РДА Мозоль Наталії Мусіївни, депутати перейшли до запитань. Григорій Петрович Шах запропонував в приміщенні кінотеатру організувати дикотеку, щоб молодь не їздила по селах, на що Наталя Мусіївна відповіла, що у зв’язку з невизначеністю продавати-передавати кінотеатр, ніхто нічого там і не робив, хоча спонсорів шукаємо, необхідні кошти для вирівнювання підлоги, вентиляції, закупівлі апаратури. Керівництвом культури розглядається варіант передачі кінотеатру в довготривалу оренду з цільовим призначенням.

            Далі депутати внесли зіміни до програм: «попередження, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру Дубровицького району на 201702021 роки», «створення місцевих добровільних пожежних команд на 2017-2021 роки», «матеріальної підтримки найбільш незахищених верств населення на 2016-2020 роки».

            Затвердили депутати розподіл 1 771 тис. грн., перевиконання районного бюджету, виділивши лікарні для погашення заборгованості 240 тис.грн., освіті для погашення заборгованості по теплопостачанню 301 тис.грн., на підвищення посадових окладів медпрацівникам дошкільних та позашкільних навчальних закладів виділили 269 000 грн., профінансували ряд програм та заходів (програма «Ветеран» – 70 тис.грн., «соцзахисту військовослужбовців та членів їх сімей» – 60 тис.грн., «матеріальної підтримки…» – 100 000 грн., «відшкодування відсотків за кредитами» – 30 тис.грн., «морального і матеріального заохочення…» – 35 тис.грн., «реформування системи закладів для дітей-сиріт…» – 15 000, «військово-патріотичного виховання та підготовки до служби в ЗСУ» – 16 000, сільським радам – 207 тис. грн., районній раді – 90 000 грн, оплата додаткових годин для позаурочної діяльності в НВК-Ліцеї – 40 тис.грн., ремонт Колківського дитячого садочку – 20 000, поповнення статутного фонду КП «РеМІКЦ» – 17 тис.грн…).

            Для необхідних процедур ліквідації «Радіо Дубровиця» внесли зміни та прийняли рішення про порядок відчуження будівлі «Червого Хреста» через Рівненську товарну біржу.

            Затвердили депутати технічну документацію грошової оцінки земельної ділянки на території Висоцької сільської ради, яка передається в оренду ТзОВ «Торф Ленд Україна» в розмірі 209 920 грн., за 0,4312 га (в бюджет сільради поступатиме від 3 до 12 % цієї суми).

            Не визначились депутати із директором КП «Теплосервіс» Дубровицької районної ради. Голова комісії з економічних питань, розвитку підприємництва та комунальної власності Микола Берестень, запропонував кандидатам розповісти про себе, про своє бачення роботи підприємства з трибуни, проте Сергій Киркевич наполіг, що не потрібно нікого слухать, спонукаючи голову ради до голосування. «За» кандидата, Станіслава Ожелевсього, проголосували 17 районних обранців, а «за» колегу по райраді Василя Грицюка  – 11. Перед початком голосування, Василь Грицюк, на відміну від Станіслава Ожелевського виявив бажання виступити і звернувся до депутатів з проханням проголосувати серцем. Скинувши політичне пальто, адже посада директора комунального підприємства повинна бути не політична, туди треба йти працювати.

            Схвалили депутати два звернення до керівництва держави: про заборону приватизації стратегічних підприємств та повернення в держвласність раніше приватизованих та звернення про підтримку, об’єктивне розслідування у справі нашого земляка, військовослужбовця Олександра Горбачова, якого судять за те, що захищав територіальну цілісність України від сепаратистів та окупантів.

            У розділі «Різне» голова ради Микола Кухарець зачитав заяву Валерія Салюти про складання депутатських повноважень, заступник голови райради Олександр Задорожний зачитав відповіді на депутатські звернення до керівництва держави з різних питань. Депутат Володимир Юзьків озвучив питання ремонту автодороги по с.Орв’яниця, Станіслав Рожко наголосив, що розподіл коштів, на ремонт доріг, головою ОДА, повинен бути справедливішим, бо наш район обділили. Григорій Шах зауважив, що депутати ради не носять значки депутата районної ради, бо бояться виконувати свої обов’язки, адже на вулиці людина побачить що Ви депутат і звернеться, тому Григорій Петрович закликав ідентифікувати себе перед виборцями.

Політичний оглядач

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

Оставить комментарий